Prezenty – jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

“Jadzia Pętelka piecze pierniki”, czy potrzeba czegoś więcej, by poczuć magię świąt? Często zastanawiamy się, jak wybrać odpowiednie prezenty na święta dla dzieci. Nie jest to łatwe wyzwanie, gdyż chcielibyśmy, aby prezent zarówno ucieszył odbiorcę, jak i go czegoś nauczył. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zakup książki, która w swojej fabule przemyci trafne wartości. 

Dlaczego seria o Jadzi Pętelce?

To seria książek o rozmaitej tematyce, dlatego można dopasować ją jako prezent na niemalże każdą okazję. “Jadzia Pętelka piecze pierniki” Barbary Supeł, to pozycja idealnie nadająca się jako prezent na święta dla dzieci. Napisana została przystępnym językiem, a niebanalna szata graficzna dodatkowo przyciąga uwagę.

Treść książeczki opowiada o tym, jak tytułowa Jadzia Pętelka zapragnęła pomóc mamie w kuchennych, przedświątecznych przygotowaniach. Padło na pomoc w pieczeniu pierniczków! Jadzi Pętelce z początku wydało się to bardzo łatwe, jednak przystąpienie do działania zweryfikowało trudność tego zadania. W kuchni pojawił się ogromny bałagan.

Co można wynieść z tej lektury?

Dziecko z łatwością może przeżywać uczucia bohaterów książki. Może zobaczyć siebie w Jadzi Pętelce, która zapragnęła upiec pierniczki, ale także zrozumieć emocje rodziców, którzy są obecni podczas kuchennych perypetii. 

Cała fabuła zachowana jest w świątecznej tonacji, dlatego to idealna pozycja na świąteczny prezent dla pociechy. W treści mamy rodzinną atmosferę podczas pieczenia pierniczków, a także przedstawioną tradycję ozdabiania choinki polukrowanymi pierniczkami. Obok świątecznej atmosfery przekazane są morały, takie jak to, że warto pomagać oraz, że nie wszystko idzie tak, jak początkowo się myślało. 

Książki o Jadzi Pętelce napisane przez Barbarę Supeł, jako prezenty na święta dla dzieci, są przeznaczone dla maluchów w niemalże każdym wieku, gdyż wszyscy są w stanie wynieść z tych książeczek coś dla siebie. Docelowa grupa odbiorców waha się od noworodków po trzy lata. Najmłodszych czytelników zainteresują najpewniej ciekawe ilustracje, a starszych odbiorców ciekawa treść książki.