Numerologia Chińska

Sprawdź co liczby mówią o Tobie

poznaj przyszlosc

Twój znak Chińskiego Horoskopu

Podaj poniżej swoją datę urodzenia aby przekonać się jaki jest Twój znak w Horoskopie Chińskim.
Horoskop chiński

Kalendarz chiński składa się z 12 miesięcy, z których każdy liczy 29,5 dnia. Aby uniknąć większych przesunięć co trzy lata dodawany jest jeden miesiąc przestępny. Jeden cykl w kalendarzu księżycowym obejmuje 60 lat i jest złożony z pięciu pomniejszych cykli, które reprezentują pięć podstawowych żywiołów składających się na całą materię:

  • metal
  • woda
  • drewno
  • ogień
  • ziemia

Każdy z tych pięciu cykli trwa 12 lat, odpowiadających dwunastu zwierzętom. Rok 2010 według horoskopu chińskiego jest rokiem Tygrysa.

Legenda o zwierzętach horoskopu

Zgodnie z legendą Budda, zanim opuścił Ziemię, zwołał do siebie wszystkie zwierzęta. Jednak tylko dwanaście zwierząt pojawiło się, aby go pożegnać. Aby im to wynagrodzić nazwał on lata nazwami zwierząt w kolejności, w jakich się pojawiały. Najpierw przyszedł Szczur, potem Bawół, następnie Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Stąd mamy dziś dwanaście znaków odpowiadających kolejnym latom. Zwierzę panujące nad rokiem, w którym przyszedłeś na świat ma głęboki wpływ na Twoje Życie. Odwieczna mądrość mowi: "To jest zwierzę, które kryje się w Twoim sercu".

Znaki chińskiego horoskopu

Kliknij na nazwę danego symbolu aby zobaczyć, jakie podstawowe właściwości przypisuje się poszczególnym znakom:


Copyright © 2011 Numerologia Chińska. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed by KOS Web Design.

Zasady użytkowania