Numerologia Chińska

Sprawdź co liczby mówią o Tobie

poznaj przyszlosc

Feng Shui

Numerologia chińska nierozerwalnie związana jest z Feng Shui. Liczby są symbolicznym wyrażeniem otaczającego nas świata - Chińczycy już od dawna wiedzieli, że poprzez zmianę liczb lub/i zmianę Feng Shui mogą zmieniać swoje życie. Dziś już tysiące ludzi na całym świecie, którzy poznali Feng Shui mogą potwierdzić że Feng Shui po prostu działa.

Feng Shui jest jak prawa przyrody - działa nawet jeśli człowiek nie jest świadomy jego działania lub gdy w niego nie wierzy.

Co to jest Feng Shui?

Feng Shui to starożytna praktyka planowania otoczenia w taki sposób, aby osiągnąć harmonię ze środowiskiem naturalnym. Feng Shui odnajduje związki człowieka z otaczającym go światem i tak próbuje zmieniać to otoczenie, aby człowiek jak najpełniej mógł wykorzystać swój potencjał. Dzięki temu człowiek w swoim środowisku czuje się dobrze, może osiągnąć sukces, spokój

Zasady Feng Shui

Jest wiele szkół Feng Shui, jednak nie przeczą one sobie, ale odnoszą do różnych zastosowań. Kilka ogólnych podstawowych zasad Feng Shui to:

  • Projekt domu, pokoju, biura powinien być zawsze dokonany z myślą o osobie lub osobach, które będą w nim przebywać. Należy dopasować pomieszczenie do osobowości, celów, ale też przeznaczenia danego pomieszczenia.
  • Należy zwrócić uwagę, aby okna/drzwi nie były ustawione na przeciw siebie w domu czy pokoju, ponieważ wówczas następuje swobodna ucieczka energii przez pomieszczenia.
  • Kolory powinny być dobrane zgodnie z tym, co symbolizują i reprezentują. W pomieszczeniach dziennych dobrym rozwiązaniem są przede wszystkim barwy jasne, rozświetlające.
  • Kształty wyposażenia wnętrz powinny być odpowiednio dobrane, tak zapewniać harmonijny przepływ energii.
  • Lokalizacja pomieszczeń i wystrój wnętrz powinien być dobrany zgodnie z mapą Bagua, która jest narzędziem pozwalającym stwierdzić, jak różne miejsca odpowiadają różnym aspektom życia człowieka, takimi jak: sława, relacje z innymi, dzieci/kreatywność, pomocni ludzie/podróże, kariera, wiedza, rodzina/potomkowie/zdrowie, bogactwo.
  • Miejsca w pokoju, w których człowiek siedzi powinny być tak ustawione, aby człowiek mógł łatwo obserwować co się dzieje w całym pokoju, kto do niego wchodzi (widok na drzwi), itd.
  • Zneutralizuj negatywne wpływy energii poprzez: trzymanie mieszkania w czystości, unikanie ostrych obiektów celujących w kluczowe miejsca pomieszczeń, ciemnych, ogrodzonych miejsc w których energia mogłaby ulec zastojowi.
  • Ważny jest również balans energii żeńskiej zwanej yin i męskiej zwanej yang. Nie wystarczy jedynie zbalansować te energie wewnątrz pomieszczenia, ale należy sprawdzić w Horoskopie jak proporcje yin, yang i Pięciu Elementów w człowieku mają się do ich proporcji w jego otoczeniu. Dzięki temu można tak dobrać wystrój pomieszczeń aby harmonijnie współgrały z energiami zamieszkujących ich ludzi.

Copyright © 2011 Numerologia Chińska. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed by KOS Web Design.

Zasady użytkowania